Kreativní podnikatelské nápady pro podnikatelky

Takže chcete pracovat sami pro sebe? Dobrý nápad!

Pro ženy s tvůrčím duchem a touhou být svým vlastním šéfem nikdy nebyla lepší doba stát se podnikatelkou. Podnikatelky se stále častěji stávají hnací silou hospodářského růstu a to je teprve začátek.

Ale co udělat a kde začít?

Neznepokojujte se Sestavili jsme pro vás seznam kreativních podnikatelských nápadů, které vám pomohou získat větší příjem a užít si to, co děláte.

Svatební fotografie

Jako svatební fotograf máte tu čest vybrat si své klienty a být osobním svědkem výjimečné události. Vaší povinností je vymyslet kreativní a originální způsob, jak zdokumentovat události tohoto dne, aby se pár cítil výjimečně.

Svatební průmysl je velmi rozsáhlý a výnosný, což vám umožňuje účtovat si vynikající sazby a vydělat v krátké době spoustu peněz. Musíte se zúčastnit svatebního obřadu a většiny hostiny, ale za den můžete vydělat to, co někteří lidé za týden.

Design šperků

Design šperků může generovat velké množství příjmů Existují různé způsoby, jak na tom vydělat peníze, jako jsou soukromí zákazníci, kteří si kupují vaše výtvory, prodej na webových stránkách, jako je Etsy, nebo si vaše kousky můžete nechat naskladnit v butiku.

Především platí, že pokud vytváříte elegantní šperky, můžete svým klientům účtovat více za kameny a drahokamy, které jste kromě svých designérských dovedností pečlivě vybrali.

Máte také svobodu pracovat, kdekoli a kdykoli se vám zlíbí. Shánění šperků často vyžaduje cestování do různých částí světa za kameny a materiály, které potřebujete pro svou práci.

Za nákup kamenů, které chcete použít pro své návrhy, budete muset zaplatit počáteční náklady.

Získání půjčky může být obtížné, pokud máte nízké kreditní skóre. Nenechte se však odradit - vždy si můžete vzít splátkové půjčky pro špatné úvěry, abyste rychle pokročili.

Design interiéru

Interiéroví designéři budou vždy vyhledáváni, protože mají dovednosti, které mnoha lidem chybí, ale rádi by je měli, pokud jde o zařizování vlastních domovů. Ať už pracujete ve velké společnosti, nebo máte vlastní firmu, v každém domě, který navrhnete, budete moci projevit svou kreativitu a osobní styl.

Budete mít možnost úzce spolupracovat s výrobci nábytku, architekty a dalšími umělci, kteří pomáhají proměnit dům v domov. Pocit úspěchu vám přinese i to, že z ničeho vytvoříte něco nového nebo proměníte nezajímavý prostor v klidné útočiště.

Prodej starožitností nebo změna účelu použití starých předmětů

Pokud se vám nechce vyrábět výrobek nebo plnit úkol od začátku do konce, může být vyhledání a prodej starožitných a vintage předmětů nebo poskytnutí jim nového účelu skvělou prací.

Můžete prohledat bleší trhy a obchody se starožitnostmi a najít předměty vysoké hodnoty, které se prodávají za zvýhodněnou cenu. Případně můžete následovat příkladu Sophie Amoroso a proměnit staré vintage oblečení v moderní módní vzory.

Staging domu

Home staging je jen krůček od interiérového designu Je to skvělý způsob, jak předvést své dekorativní dovednosti, aniž byste museli dlouhodobě rozhodovat za klienta. Mnoho realitních kanceláří nyní zaměstnává home stagers, aby vyzdobili dům určený k prodeji poté, co se předchozí majitelé odstěhovali.

Použití home staging může pomoci přilákat potenciální kupce při prohlídce atraktivně zařízeného domu. Home staging nabízí možnost pracovat na více nemovitostech, takže práce je vždy zajímavá a nikdy se neopakuje.

Osobní styling

Být osobním stylistou je jako hrát si každý den na převlékače. Můžete vybrat oblečení pro celebrity nebo influencery, které si vezmou na sebe při zvláštních příležitostech, a oni se projdou po červeném koberci v oblečení, které jste vybrali.

Budete si muset vybudovat klientskou základnu, což lze provést ústním podáním a příspěvky na sociálních sítích od vás a vašich zákazníků. Slavné osobnosti jsou ochotny platit za své osobní stylisty velké částky, takže i několik málo klientů v této oblasti může vést k finančnímu úspěchu.

Styling vlasů

Vlasový styling je samostatnou formou umění, a pokud jste talentovaní, můžete se dobře uživit. Ať už se specializujete na stříhání, barvení nebo obojí, můžete si účtovat spravedlivou sazbu, která vám rychle vydělá peníze.

Nejjednodušší způsob, jak začít, je pracovat v salonu, který vlastní někdo jiný. S největší pravděpodobností budete muset majiteli odvádět část výdělku, ale budete mít nízké náklady na podnikání a stálou práci.

Druhou možností by byl pronájem prostor v salonu, v takovém případě byste platili poplatek za práci, ale všechny peníze, které byste si za své služby vybrali, byste si ponechali.

Blogování

Jelikož stále více firem udržuje své vlastní blogy, je psaní online obsahu ideálním způsobem, jak pracovat z domova a vykonávat více prací současně.

Můžete pracovat pro různé webové stránky, pravidelně psát blogy a dokonce si vytvořit vlastní blog, pokud se vyznáte v určitém oboru nebo tématu. Vlastní blog může být finančně výhodný díky reklamám a podpoře, zejména pokud začnete mít významnou online přítomnost.

Grafický design

Firmy vždy potřebují grafického designéra a mnohé si ho dokonce najímají na plný úvazek. Pokud nechcete pracovat pro firmu, můžete se věnovat práci na volné noze a spravovat více klientů najednou a zároveň pracovat z domova.

Grafický design je kreativní povolání, které vyžaduje zvláštní schopnosti a techniky, jež mnoha lidem chybí. Proto je po takové práci vysoká poptávka a ti, kdo ji vyžadují, jsou ochotni zaplatit někomu, kdo je kvalifikovaný.

Začněte s kreativním podnikáním ještě dnes

Využitím výše uvedených nápaditých podnikatelských konceptů můžete začít ideálně podnikat a živit se něčím, co vás baví.

Pamatujte, že dosažení úspěchu vyžaduje čas a odhodlání. Vynaložené úsilí se vám však vyplatí.

Nezapomeňte se podívat na zbytek našeho blogu, kde najdete další rady týkající se kariéry.

Publikováno: 09. 03. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Alena Švandová