4 důvody, proč mít svého kouče

Osobní rozvoj je často skloňovaným tématem dnešní doby. Ne každý má ale odvahu na změnu, která vždy znamená nejistotu a risk. V tom může pomoci osobní kouč. Jeho úkolem není zkoumat váš psychický stav a odhalovat příčinu problémů, ale nasměrovat vás správným směrem. Může s vámi řešit vztahy a životní cíle, profesní kouč vám pomůže v oblastech kariéry.

Opustíte svou komfortní zónu

Pokud zrovna prožíváte krizové období, například řešíte rozvod nebo špatnou finanční situaci, osobní kouč vám pomůže posunout se dál a stanovit si cíl, kterého chcete dosáhnout. Pak vám pomůže najít tu nejlepší cestu, která k němu povede. Donutí vás přitom vystoupit ze zaběhnutých pořádků, díky čemuž si uvědomíte nové souvislosti a příležitosti.

Uvidíte věci z širšího úhlu

Je těžké vidět věci jinak než ze své perspektivy. Zdá se, že problémy, které před námi stojí, jsou obrovské, ale přitom stačí jen trocha nadhledu a zjistíme, že se dají poměrně snadno překonat. A přesně takový nadhled nám poskytne osobní nebo profesní kouč. Nasměruje nás k tomu, abychom se na věci dokázali podívat střízlivě a nezaujatě.

Pochopíte své emoce

Každá konfliktní nebo stresová situace vyvolává určité emoce. Dokonce i ty negativní se ale dají použít pro vlastní prospěch, stačí jen pochopit motivy a vzorce chování lidí, se kterými jednáme, a také role, které v našem životě hrají. Když si dokážeme jednotlivé situace a emoční odezvy rozebrat a uvědomit si, co pro nás znamenají, pak teprve se můžeme v životě posunout dál.

Nebude vás soudit

Možná si říkáte, že podobnou službu a jiný pohled vám mohou poskytnout vaši blízcí. Jenže osobní kouč je profesionál, který se nesnaží nás utěšit nebo nám nabízet řešení, naopak nám pomáhá najít své vlastní. Není tu od toho, aby nás kritizoval a soudil nebo snad dokonce šířil naše problémy dál. Také nás nikdy nebude odrazovat od toho, co chceme udělat, ale naopak nám dodá sebedůvěru a motivaci.

Publikováno: 31. 05. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová