Jak vyřešit kontrolu vstupu ve firmě? Vsaďte na moderní přístupový systém

Požadavky na zabezpečení kancelářských objektů jsou rok od roku vyšší a spousta firem přechází na moderní zabezpečovací systémy. Jejich nedílnou součástí bývají také čipové přístupové systémy, které slouží jako náhrada klasických klíčů. Umožňují snadnou kontrolu zaměstnanců, a navíc je lze integrovat s mnoha dalšími moduly. Ale pro který produkt se rozhodnout? Pokud si pohráváte s myšlenkou na pořízení takového řešení, mohla by se vám zamlouvat nabídka od českého výrobce Institutu Mikroelektronických Aplikací. Jejich produktová řada systémů IMAporter toho umí opravdu hodně.

Na co si dát při výběru přístupového systému pozor?

Největší chybou, které se zájemci o moderní přístupový systém dopouští, je výběr čistě na základě nejnižší ceny. Cenová dostupnost je samozřejmě důležitá - a je zbytečné se přeplácet, ale neměla by být na prvním místě. Mnohem podstatnějšími aspekty jsou uživatelský komfort, přímočarost ovládání, náročnost údržby a možnost integrace s dalšími moduly. S ohledem na výše uvedená kritéria se přístupové systémy IMAporter jeví jako ideální řešení pro každého, kdo klade důraz na snadné ovládání a velmi efektivní kontrolu vstupu. K největším výhodám systému patří možnost propojení s modulem pro evidenci docházky a kamerovým systémem. Chcete-li mít perfektní přehled o pohybu osob v objektu a data nadále využívat (např. v rámci analýz vytíženosti pracovníků), bude vám IMAporter vyhovovat.

Vyberte si vhodnou variantu

Institut Mikroelektronických Aplikací nabízí elektronické systémy IMAporter v několika variantách. Pro všechny jsou společné přítomnost čipu a možnost rozšíření o další nástavby. Díky mobilní platformě OtevirejMobilem lze při vstupu používat mobilní telefon s NFC technologií namísto čipové karty. Pro menší kanceláře je určena varianta IMAporter Mobile, kterou lze instalovat bez nutnosti rozsáhlých úprav. Administrátor systém nastavuje a spravuje přes chytrý mobilní telefon. Pro menší kancelářské objekty do patnácti vstupů je vhodná varianta IMAporter Basic. Systém s centrální správou může administrátor ovládat přes smartphone i desktopovou aplikaci v počítači. Nároční zákazníci, kteří vyžadují kontrolu pohybu osob ve větších komplexech, ale také v prostorách s drahým vybavením, volí variantu IMAporter Pro. Ta je vhodná také v případě kontroly vstupu do míst, kde se pracuje s citlivými informacemi. Varianta IMAporter Pro je dostupná také v cloudovém řešení, jehož výhodou je dostupnost funkcí v on-line cloudovém úložišti, a tedy i úspora za hardware a minimální nároky na provoz (systém se automaticky aktualizuje a zálohuje). Pokud vás problematika elektronických přístupových systémů zaujala, přečtěte si o nich více na www.ima.cz.