Úprava povrchů fluoroplastovými povlaky

Fluoroplasty jsou materiály s bezesporu výjimečnými vlastnostmi. Zajistí jak nepřilnavost ošetřeného povrchu, tak bývají často využívány jako antikorozní ochrana nebo tzv. suchá maziva. Pod fluoroplasty řadíme polytetrafluorethylen, perfluoralkoxy, fluorovaný etyhlen-propylen a kopolymer ethylenu a tetrafluorethylenu. Najdete je pod různými obchodními značkami. Mezi ty nejznámější patří samozřejmě teflon od Chemours, ale stále častěji nachází uplatnění také Xylan, Rilsan, Halar, ABCite a další.

A kde všude, proč a na co se fluoroplasty používají:

  • Pro zajištění nepřilnavosti povrchů. Pravděpodobně nejznámější je použití teflonu na povrchy nádobí, ale nejčastěji bývají fluoroplasty využívány pro povrchovou úpravu dílů, přístrojů a nástrojů, kdy je vyžadována nepřilnavost, chemická a teplotní odolnost.
  • Jako antikorozní ochrana materiálů lze fluorplasty aplikovat celou řadu materiálů. Zajištění kluznosti – tzv. suché mazivo předurčuje použití fluorplastů v automobilovém a leteckém průmyslu.
  • Protože jsou biologicky nezávadné, často se využívají v potravinářském a lékařské průmyslu. Ať už pro obalové technologie, tak pro úpravu povrchů nejrůznějších nástrojů a přístrojů.

Na koho se obrátit?

Společnost Technicoat, která se na fluoroplasty specializuje, byla založena již v roce 1999. Zkušenosti však její specialisté načerpali již během devadesátých let pod společností PVP Slovany. Technicoat se však stále rozvíjela, poskytovala stále více a více služeb, získala další licence, otevírala pobočky i v Polsku a Rumunsku. Pro své klienty tak zjišťuje široké portfolio povlakování nejrůznějšími materiály a jejich specialisté i vám rádi poskytnou odbornou radu. Spolupracujte také se špičkou na našem trhu!

Publikováno: 05. 02. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová