Vibrační technika se používá na všech stavbách bez rozdílu

Když se podíváte do okolní krajiny, prakticky všude uvidíte staveniště. Ano, v České republice máme ve zvyku všechno stavět najednou a na poslední chvíli. Tento problém se týká nejvíce dopravní infrastruktury, jejíž kvalitní výstavba je nejenom náročná na správnou metodiku a pracovní postup, ale také na čas a techniku. Naprostým základem je však dokonalé zhutnění povrchu – a od toho je tu vibrační technika.

Vibrační válec zastane hodně práce

I na těch největších stavbách se používá vibrační technika. Často uvidíte dělníky s jednosměrnými vibračními deskami nebo s vibračními pěchy. Při výstavbě komunikací se daleko více používají tandemové vibrační válce, s nimiž lze relativně snadno hutnit zeminu, štěrk nebo dokonce asfalt. Pro hutnění velkých ploch prakticky nenaleznete lepší stroj, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je nepochybně spolehlivý a výkonný motor osazený v robustní konstrukci.

Vibrační válec

Vlastníte stavební firmu a najednou se vám válec rozbil? Není potřeba házet flintu do žita, protože se můžete obrátit na půjčovnu stavebních strojů. Vibrační technika, a to konkrétně tandemové válce, je pravidelně servisována, takže je ihned připravena do provozu. Hydrostatický pojezdový systém, plynulá regulace rychlosti nebo možnost vibrování běhounů zajistí perfektní zhutnění jakéhokoliv povrchu.

Proč si vibrační válec pořídit?

Pokud chcete posunout vaše podnikání do jiných výšin, měli byste rozhodně zauvažovat nad pořízením vibračního tandemového válce. Využijete ho prakticky na každé stavbě, a navíc svým zaměstnancům o hodně zpříjemníte práci. Vibrační desky totiž mohou proměnit stavbu na ergonomicky řešené pracoviště obsluhy s dobrým výhledem na okraje běhounů. Díky tomu je možné jemné a přesné hutnění u zdí nebo obrubníků, což je zejména u komunikací naprosto zásadní. Toužíte po pořízení nebo pronájmu tandemového vibračního válce? Není nic snadnějšího než se obrátit na specializovanou půjčovnu a prodejnu stavebních strojů v jednom.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová