Komáří invaze v pracovně? Zpátky klid a soustředění!

Hučení komárů kolem uší, svědivé štípance na rukách a neustálé máchání rukama, abyste je odehnali – to vše dokáže proměnit klidnou práci v peklo. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se zbavit těchto otravných hmyzích vetřelců a znovu získat kontrolu nad svou pracovní plochou.  

Prevence je základ!

Boj proti komárům začíná už venku. Dbejte na to, aby v okolí domu nestály nádoby s dešťovou vodou, ve kterých se komáři rádi množí. Pravidelně kontrolujte okapy a odtokové kanály, zda nejsou zanesené, a odstraňte ze zahrady všechna klidná zákoutí s vlhkou vegetací.

Sítě proti hmyzu – i pro střešní okna

Nejjistější ochranou před komáry v pracovně je instalace sítě proti hmyzu do oken a dveří. Síťovina by měla být dostatečně hustá, aby komáři neprošli, a zároveň by měla umožňovat proudění vzduchu. Pokud si nejste jisti výběrem sítě, obraťte se na odborníka, který vám pomůže s výběrem a instalací. Dobrou volbou jsou například doplňky z TERMOTECH.cz pro střešní okna.

Výše uvedený prodejce nabízí moskytiéry pro střešní okna, které vypadají elegantně a zároveň se jednoduše instalují.

Odpuzovače komárů

V obchodě najdete širokou škálu repelentů proti komárům v různých formách – spreje, krémy, gely, tyčinky, aromalampy a odpuzovače do zásuvky. Při výběru repelentu dbejte na to, aby byl určený pro použití v interiéru a aby obsahoval účinnou látku, jako je DEET, Icaridin nebo Picaridin. Repelenty aplikujte na exponované části pokožky a podle návodu výrobce je pravidelně obnovujte.

Babské rady, které (většinou) fungují

Kromě repelentů existují i méně obvyklé, ale neméně účinné metody, jak komáry odpudit. Mezi oblíbené babské rady patří:

Citronová tráva - pěstujte citronovou trávu v květináči na parapetu okna. Její vůně komáry odpuzuje.

Bazalka - bylina má podobné účinky jako citronová tráva a navíc krásně voní.

Hřebíček - do misky s vodou napíchejte několik hřebíčků a umístěte ji do rohu místnosti.

Esenciální oleje - některé esenciální oleje, jako je levandulový, eukalyptový nebo tea tree olej, komáry odpuzují. Do aromalampy nakapejte pár kapek oleje a nechte ho provonět místnost.

Ventilátor - zapnutý ventilátor rozproudí vzduch v místnosti a komárům se tak hůře létá.

Až budou komáři pryč, vrátí se váš klid na práci

Díky výše uvedeným tipům a troše snahy se vám podaří komáry z pracovny vyhnat a znovu si tak užívat klid a soustředění při práci. Nezapomeňte, že prevence je klíčová, proto dbejte na čistotu v okolí domu a používejte síťky proti hmyzu. V kombinaci s repelenty a babskými radami tak dosáhnete trvalého efektu a komáři se vám do pracovny už nikdy nebudou vracet.

Publikováno: 20. 05. 2024 / Aktualizováno: 10. 06. 2024

Kategorie: Kancelář

Autor: Petr Havelka