Získejte více uchazečů o práci s PPC reklamou na LinkedInu

Hledáte způsob, jak oslovit více talentovaných uchazečů a posílit vaši náborovou strategii? Pak byste se měli zaměřit na formát zvaný reklama na LinkedInu. Platforma LinkedIn s více než 830 miliony aktivních uživatelů představuje ideální prostor pro oslovování kvalifikovaných kandidátů, kteří aktivně hledají nové pracovní příležitosti.

PPC reklama na LinkedInu vám umožňuje

Cílit na relevantní kandidáty: Definujte demografické, profesní a zájmové parametry, abyste oslovili uchazeče, kteří perfektně odpovídají požadavkům na danou pozici.

Získat větší viditelnost: Vaše inzeráty se budou zobrazovat v relevantních výsledcích vyhledávání a na stránkách LinkedInu, čímž zvýšíte povědomí o vašich volných pracovních místech.

Přilákat pasivní kandidáty: Oslovovat můžete i ty uchazeče, kteří aktivně nehledají novou práci, ale otevírají se zajímavým nabídkám.

Sledovat výsledky kampaní: Mějte přehled o klíčových metrikách, jako je počet zobrazení, prokliků a konverzí, abyste optimalizovali své kampaně a dosáhli maximální návratnosti investic.

Tip: Zajímá-li vás tvorba e-shopu na Shoptetu, obraťte se na PPC Profits.

Tipy pro efektivní PPC kampaně na LinkedInu

Definujte jasné cíle kampaně: Určete si, zda chcete zvýšit počet uchazečů, posílit branding vaší firmy nebo oslovit specifickou skupinu kandidátů.

Vytvořte atraktivní inzeráty: Používejte poutavé titulky a texty, které zdůrazní benefity dané pozice a vaší firmy.

Zaměřte se na relevantní klíčová slova: Vyberte klíčová slova, která odpovídají požadavkům na danou pozici a běžně je uchazeči používají při hledání práce.

Stanovte si adekvátní rozpočet: Určete si maximální denní a celkový rozpočet kampaně s ohledem na vaše cíle a dostupné finanční prostředky.

Sledujte a optimalizujte kampaně: Pravidelně analyzujte výsledky kampaní a provádějte nezbytné úpravy pro dosažení optimálního výkonu.

Příklady PPC reklam na LinkedInu

Textové inzeráty: Stručné a výstižné inzeráty zobrazované v relevantních výsledcích vyhledávání na LinkedInu.

Sponsored Content: Sponzorované příspěvky zobrazované ve feedech uživatelů, které propagují vaše volné pracovní pozice a firmu.

Display reklamy: Bannerové reklamy zobrazované na různých stránkách LinkedInu, které cílí na relevantní uchazeče.

PPC reklama na LinkedInu představuje efektivní nástroj pro posílení vaší náborové strategie a oslovení většího počtu talentovaných uchazečů. Díky širokým možnostem cílení, atraktivním formátům reklam a měřitelnosti výsledků vám PPC kampaně pomohou najít ideální kandidáty pro vaši firmu.

Pokročilé strategie pro PPC reklamu na LinkedInu pro získávání uchazečů

Využili jste již základní možnosti PPC reklamy na LinkedInu a chcete posunout vaše náborové kampaně na další úroveň? Pojďme se podívat na několik pokročilých strategií, které vám pomohou získat ještě více talentovaných uchazečů:

1. Retargeting:

Oslovovat můžete znovu ty uživatele, kteří již interagovali s vaší firmou na LinkedInu. Mohlo se jednat o návštěvu vašeho firemního profilu, zhlédnutí inzerátu na volnou pracovní pozici nebo kliknutí na odkaz v jiném příspěvku. Retargetingové kampaně jsou vysoce personalizované a dokáží s větší pravděpodobností zaujmout uchazeče o práci.

2. Využití video reklam:

Video reklama na LinkedInu je skvělý způsob, jak zaujmout pozornost uchazečů a sdělit jim důležité informace o vaší firmě a volné pozici. Můžete například natočit krátké video o firemní kultuře, pracovním prostředí nebo rozhovor s vaším současným zaměstnancem.

3. A/B testování:

Nebojte se experimentovat a testovat různé varianty vašich inzerátů. Zkoušejte například odlišné titulky, texty, obrázky nebo videa, abyste zjistili, co nejvíce rezonuje s uchazeči. A/B testování vám pomůže optimalizovat vaše kampaně a dosáhnout maximálního výkonu.

4. Zaměřte se na dovednosti:

Kromě tradičního cílení podle pracovních pozic a zkušeností můžete využít také cílení na konkrétní dovednosti. To vám umožní oslovit uchazeče, kteří sice nemají přesně odpovídající pracovní historii, ale disponují relevantními schopnostmi, které můžete v rámci firmy rozvíjet.

5. Partnerské programy:

Spolupracujte se společnostmi z vašeho oboru nebo s personálními agenturami prostřednictvím partnerských programů. Díky tomu můžete rozšířit dosah vašich inzerátů a oslovit nové skupiny talentovaných uchazečů.

6. Zaměstnanecké ambasadory:

Využijte sílu vašich současných zaměstnanců! Podporujte je v tom, aby sdíleli vaše inzeráty na volné pracovní pozice na svých profilech a v síti kontaktů. Doporučení od stávajících zaměstnanců bývá pro uchazeče velmi důvěryhodné.

7. Personalizované landing pages:

Po kliknutí na inzerát by měl uchazeč dorazit na landing page, která je speciálně navržena pro danou pozici. Zde mu poskytněte podrobné informace o práci, firmě a benefitech, které nabízíte. Čím více bude landing page personalizovaná, tím větší pravděpodobnost, že uchazeče zaujme a přesvědčí k zaslání životopisu.

8. Mějte připravený solidní proces náboru:

PPC reklama vám sice pomůže získat více uchazečů, ale klíčový je také efektivní náborový proces. Ujistěte se, že máte jasně definované požadavky na danou pozici, zvládáte rychle reagovat na zaslané životopisy a uchazečům nabízíte příjemnou zkušenost během celého pohovorového procesu.

PPC reklama na LinkedInu je mocný nástroj pro moderní náborové strategie. Využijte výše uvedené tipy a pokročilé strategie, abyste oslovili ty nejlepší uchazeče a vybudovali silný tým pro vaši firmu. Pamatujte, že inzerce by měla být jen prvním krokem. Dejte uchazečům důvod se o vaši společnost zajímat a nabídněte jim skvělou pracovní příležitost.

Publikováno: 20. 03. 2024

Kategorie: Marketing

Autor: Tereza Jirátová