Jak vybrat zdravotnické oblečení?

Zdravotnické oděvy také pomáhají zachovat sterilní prostředí a mohou pomoci snížit riziko kontaminace. Zároveň slouží jako stejnokroj. Jak postupovat při výběru?

Vyhledejte firmu se zkušenostmi v oblasti zdravotnického oblečení

Vybírejte si zdravotnickou oděvní firmu, která je na trhu již delší dobu a má dobrou pověst. Hledejte společnosti, které se specializují na navrhování a výrobu zdravotnických oděvů, protože budou mít v tomto odvětví nejvíce zkušeností.

Zvažte kvalitu materiálů

Kvalita materiálů použitých k výrobě zdravotnických oděvů by měla být špičková. Hledejte společnost, která nabízí zdravotnické oděvy z vysoce kvalitní tkaniny - ideálně prodyšné a nemačkavé.

Zajistěte, aby byl oděv hygienicky nezávadný

Zdravotnické oděvy by měly být navrženy tak, aby minimalizovaly šíření choroboplodných zárodků - proto hledejte společnost, která používá materiály, jež jsou navrženy tak, aby byly hygienické.

Zvažte styl oblečení

Ujistěte se, že jste si vybrali lékařské oblečení, které vypadá profesionálně a pohodlně se nosí. Hledejte dodavatele, který nabízí různé styly a barvy, abyste mohli najít oblečení, které vyhovuje vašim potřebám.

Zvažte ceny

Ceny se u jednotlivých společností liší, proto si nezapomeňte porovnat ceny, abyste se ujistili, že dostanete tu nejlepší nabídku.

Jak vybrat oblečení pro zdravotní sestru?

Komfort

Zdravotní sestry jsou celý den na nohou, takže při výběru oblečení by mělo být hlavním faktorem pohodlí. Výběr oblečení pro zdravotní sestry by se proto měl nést zejména v duchu pohodlé - hledejte kousky, které jsou vyrobeny z příjemných tkanin, jako jsou směsi bavlny a polyesteru.

Praktičnost

Vybírejte oblečení, ve kterém se snadno pohybujete a které umožňuje rychlý a snadný přístup ke kapsám nebo jiným potřebným věcem, jako je například stetoskop.

Profesionalita

Při výběru oblečení by mělo být na prvním místě pohodlí, ale je důležité, abyste v nemocnici vypadali profesionálně. Hledejte čisté, svěží a komfortně střižené oblečení pro zdravotní sestry, které je vhodné pro lékařské prostředí.

Snadná držba

Zdravotní sestry často přicházejí do styku s pacienty a jejich tělesnými tekutinami, proto je důležité vybírat oblečení, které se snadno čistí. Hledejte oblečení, které lze prát v pračce a které se snadno nešpiní.

Publikováno: 20. 12. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová