3 tipy, jak získat pár tisíc do rodinného rozpočtu

Nadpis textu zní možná až naivně, ovšem doba není snadná. Spousta lidí v posledním roce přišla o práci úplně, další mají nižší příjmy. Snaží se šetřit, mnohým se peněz prostě nedostává. Co s tím? Asi nevytáhnou z bryndy každého, ale někomu mohou následující rady opravdu pomoci.

1. Začněte šetřit na nutných výdajích, třeba na energiích

Máte pocit, že šetříte už na všem, na čem se dá? Zkuste snížit své výdaje za energie či vodu. Ptáte se, jak ušetřit za elektřinu? Můžete se naučit zhasínat světla, netrávit tolik času u počítače a televize či vytahovat spotřebiče ze zásuvky, když je nepoužíváte, protože i tehdy mají malou spotřebu. Druhou variantou je změnit dodavatele energií. Jiná firma vám může nabídnout mnohem výhodnější ceny, takže ve finále ušetříte pěkných pár tisíc korun ročně.

2. Vydejte se darovat plazmu

Chybí vám pár tisíc do výplaty? Objednejte se na darování plazmy. Toto dárcovství je totiž, na rozdíl od dobrovolného darování krve v nemocnici, ohodnoceno finanční odměnou. Nejde přitom jenom o peníze, jako dárce plazmy budete pravidelně kontrolováni, takže získáte dokonalou kontrolu nad svým zdravotním stavem. A jak je to s těmi penězi? Záleží na odběrovém centru, například Euro Plasma Praha dává za každý úspěšný odběr 700 Kč. Budete-li chodit darovat pravidelně, lze si takto přijít až na 18 200 Kč za rok, což už není úplně malá částka. Když se rozhodnete darovat bezúplatně, dostanete slevu na dani ve výši 3 000 Kč.

3. Vezměte si úvěr

Půjčka je řešením, které se přímo nabízí. Chybí-li vám pouze pár tisíc, můžete využít nabídku půjčky zdarma. Některé nebankovní instituce nabízí první půjčku např. do 10 000 Kč bezúročně a bez poplatků. Před podepsáním smlouvy o úvěru si ovšem vždy velmi dobře spočítejte, zda budete schopní úvěr splácet, ať se nedostanete do ještě větších finančních problémů.

Publikováno: 14. 08. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová