Rusňákova DRFG během uplynulého půl roku zaznamenala vysokou návštěvnost obchodních center v ČR

Během prvních pěti měsíců tohoto roku zaznamenala Rusňákova skupina DRFG zvýšenou návštěvnost obchodních center v ČR, jež jsou součástí Czech Real Estate Investment Fund (CREIF).

Zájem o obchodní centra stoupá

Od ledna do května 2023 navštívilo dvě obchodní centra v Olomouci (Olomouc CITY, Haná Olomouc) a jedno obchodní centrum v Liberci (OC Géčko) přes 2,5 milionů lidí.

„V porovnání s loňským rokem jde o lehký nárůst. Je to skvělé číslo! Obzvláště tehdy, pokud vezmeme v úvahu současnou ekonomickou situaci. Potvrzuje to pevnou důvěru zákazníků v kamenné obchody,“ říká skupina DRFG, která se dlouhodobě věnuje dluhopisům a investičním fondům.

OC Rusňákovy skupiny DRFG

Jak vypadají obchodní centra, u kterých letos došlo ke zvýšené návštěvnosti? Nutno podotknout, že za všemi stojí investiční skupina DRFG.

Nákupní centrum Olomouc CITY nabízí přibližně 20 000 m² maloobchodní plochy a ročně se zde návštěvnost pohybuje okolo zhruba 3 milionu lidí.

Mezi nájemce patří pestré spektrum nejen obchodů a restaurací, ale například také mnoho volnočasových služeb. Naleznete tu multikino CineStar, hrací koutek pro děti nebo herní zónu Amazonie.

OC Haná v Olomouci je o něco menší, konkrétně se rozkládá na ploše o cca 10 000 m², ovšem návštěvnost je zde opět přes 3 miliony lidí ročně.

K dispozici tu jsou prodejny s oblečením KiK, Takko, obchody se sportovními potřebami SportsDirect nebo A3 Sport, obuv CCC a mnoho dalších. Strategicky je centrum umístěno v oblíbené nákupní destinaci v Olomouci a stavebně je propojeno s obchodním řetězcem Tesco.

Posledním zmiňovaným je OC Géčko s pronajímatelnou plochou přibližně 10 000 m². Ta je však součástí saturované a hojně vyhledávané nákupní destinace s více jak 80 000 m² prodejních ploch. 

Autor Michal Pecka

Publikováno: 29. 07. 2023

Kategorie: Podnikání v ČR

Autor: Anna Vlková