Historie eshopu Amazon

Jedna z nejznámějších světových firem, která pod stejnou značkou provozuje i velmi populární internetový obchod. Ten se neřadí jenom mezi obchody, které patří k největším na světě, ale řadí se dokonce i do skupiny těch obchodů, které jsou nejstarší na světě. I proto lze najít jenom těžko někoho, kdo by Amazon přímo neznal.

Amazon podniká od roku 1994

Když se podíváme do minulosti společnosti, tak musíme říci, že Amazon vznikl v roce 1994. A to konkrétně ve Spojených státech amerických, kde i nadále sídlí. Místo, kde je centrála společnosti, je Seattle. Celkově se odhaduje, že má firma na celém světě více než 70 000 zaměstnanců a pokud jde o její obrat, je možné hovořit o čísle, které přesahuje 60 miliard amerických dolarů. Docela dost peněz, nebo ne?

Amazon má několik oblastí činnosti

Většina lidí zná firmu Amazon hlavně v souvislosti s již zmíněným internetovým obchodem a jeho provozem. Rozhodně jde o stěžejní část byznysu této firmy. Zároveň ale musíme uvést i to, že se nejedná o jediný směr, kterým se firma v minulosti vydala. Je známá také proto, že se zaměřuje na segment cloud computing, pod kterým si lze představit třeba pronájem serverů. Dále nelze zapomenout ani na výrobu různých produktů, ze segmentu výpočetní techniky. Asi nejznámější je rozhodně stále poměrně populární čtečka elektronických knih, která nese název Amazon Kindle.

Tip: Znáte magazín Radyprovsechny.cz?

I v České republice

Pokud jde o distribuci zboží do České republiky, umožnila firma zasílání tuzemským zákazníkům již v roce 2009. Aktuální stav už je tak daleko, že Amazon má v České republice i velký distribuční sklad, který je lokalizován v Dobrovízi u Prahy. Tím firma jasně potvrzuje svou expanzi do celého světa. Říci lze také to, že Amazon je i zajímavým inovátorem. Jednou z posledních oznámených služeb je Prime Air, která by měla v budoucnu nabídnout distribuci zboží pomocí dronů.

Publikováno: 19. 01. 2023 / Aktualizováno: 05. 02. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová