Začínáte podnikat? Pořiďte si virtuální kancelář

Přišli jste o zaměstnání nebo už vás nebaví snášet blbé nálady vašeho šéfa a poslouchat jeho nesmyslné manýry? Máte vlastní nápad, kreativní know how nebo jste manuálně zruční? Pak je nejlepší čas stát se živnostníkem. Abyste se mohli stát samostatně výdělečně činní, budete k tomu potřebovat živnostenský list, sídlo firmy a ohlášení na Finančním úřadě, ČSSZ a zdravotní pojišťovně. Živnostenský list bude vydán na základě vázané nebo volné živnosti. Hned na začátku podnikání se budete muset rozhodnout, kde registrujete sídlo společnosti, abyste dostáli legislativním předpisům. Pokud vás nutnost mít vlastní kancelář zaskočila, vězte, že existuje i mnohem levnější a pružnější řešení.

Vše pod jednou střechou

Je jím virtuální kancelář. Jedná se o prostor v budovách Central Office, který poskytne prestižní adresu v Praze a díky dokonale fungující recepci dokáže vyhovět více firmám zároveň. Podnikatel je povinný viditelně označit svou virtuální firmu názvem, jménem a příjmením a také identifikačním číslem objektu, ve kterém má své sídlo firmy. Další povinností je prokázat na žádost živnostenského úřadu vlastnické či užívací, nebo jiné podobné právo k objektu, ve kterém má na území naší republiky sídlo. Virtuální kancelář zvládne veškeré základní asistenční administrativní služby, jako je vyřizování telefonů a korespondence, čímž z vás spadne zátěž starat se o byrokracii. Začínající podnikatel tak získá dostatek času, aby se mohl s čistou hlavou starat jen o svůj byznys. Tento způsob vedení kanceláře je vhodný pro pojišťovací a finanční poradce, obchodníky přes internet, programátory, architekty, tlumočníky, řemeslníky, nebo například pro stavební firmy. Pokud pracujete zejména z domova, či jste často v terénu, je virtuální kancelář pro vás to správné řešení.

Prestiž a důvěryhodnost

Zvolené sídlo firmy v Praze navíc dodá do začátku prestiž a důvěryhodnost, což se zejména v době, kdy člověk tvoří síť kontaktů a hledá obchodní partnery, velmi hodí. S virtuální kanceláří navíc ušetříte, protože místo toho, abyste měli na svých bedrech provozní náklady za pořízení a provoz vlastní kanceláře, si můžete oficiální adresu pro byznys za pár korun pronajmout. Cena nájmu začíná na pár stovkách korun za měsíc.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: Podnikání v ČR

Autor: Alena Švandová