Jak uspořit v kanceláři za tisk?

Sice žijeme v době elektronické, ale spousta dokumentů se stále uchovává a vyřizuje ve fyzické podobě. Bez tiskárny se tedy v kanceláři obejdete jenom těžko. Přitom jde o černou díru firemního rozpočtu. Tisk může spolknout velké množství financí, pokud nevíte, jak na něm šetřit. Nejlepší radou, jak ušetřit na tisku, je snažit se tisknout méně. Můžete tedy zjistit, zda si zaměstnanci netisknou nějaké osobní materiály, a jestli se opravdu tiskne jen to, co se tisknout musí. A co dalšího zkusit, abyste ušetřili?

Kupujte správné barvy do tiskárny

Jste zvyklí kupovat vždy originální toner do tiskárny? To samozřejmě není úplně nejúspornější varianta. Zaměřte se na tonery alternativní, nebo ještě lépe repasované. Jaký je mezi nimi rozdíl? Alternativní tonery jsou nové tonery vyrobené jiným výrobcem, než je výrobce tiskárny. Repasované náplně jsou ještě navíc ekologické. Vznikají tak, že se vezme stará prázdná kazeta, vymění se vadné části, vyčistí se a znovu naplní. Díky tomu se šetří materiál a generuje menší množství odpadu. Alternativní tonery Torex vám ušetří až 40 % tiskových nákladů.

Šetřete na papíru

Nejen tonerem je třeba krmit tiskárnu, potřebujete i papír. Mezi základní tipy, jak ušetřit za tisk, tedy patří neplýtvat jím. Samozřejmostí by měl být oboustranný tisk, pokud není nutné mít výsledek barevně, tiskněte ho černobíle, případně v nižší kvalitě. Jde i o kvalitu kancelářského papíru. Ten s nižší gramáží je levnější. Vyšší gramáž potřebujete jen na některé příležitosti. Extra tip: Záleží i na fontu písma. Mezi ty úsporné řadíme Century Gothic, Calibri a Garamond. Co překvapí, tak standardní Arial vyžaduje naopak hodně toneru.

Publikováno: 27. 08. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová