T.E.A. TECHNIK, tradiční dodavatel strojních komponentů

Přední dodavatel strojních komponentů pro průmyslovou výrobu a automatizaci – to je společnost T.E.A. TECHNIK s.r.o. Toto postavení si vybudovala širokým sortimentem kvalitních produktů, ale i dlouholetými zkušenostmi.

Něco z historie

 Za kořeny společnosti T.E.A. TECHNIK se považuje založení její sesterské společnosti v Německu v 60. letech. Na českém trhu se firma začala pohybovat o něco později, v roce 2000. T.E.A. TECHNIK patří do skupiny společností T.E.A. Group, které můžeme najít kromě České republiky také ve zmiňovaném Německu, Austrálii či USA. Za dobu působení naplněnou zkušenostmi a kvalitními výrobky se společnost dostala mezi přední dodavatele komponentů v Česku a na Slovensku.

Zlomovým okamžikem v historii společnosti bylo vybudování moderního sídla se skladovací halou. Tyto větší skladovací a manipulační prostory v Popůvkách u Brna významně posílily a optimalizovaly oblast logistiky.

Produktové portfolio

Pro snadnou orientaci v sortimentu bylo produktové portfolio rozděleno do tří kategorií, a to na Lineární vedení - Pohony a převodovky - Strojní komponenty.

V oblasti lineárních vedení a pohonů poskytuje společnost T.E.A. TECHNIK zákazníkům širokou škálu možností při řešení lineárních posuvů, a to od jednoduchých pojezdů až po lineární vedení vyznačující se vysokou přesností a velkou únosností. Mezi komplexnější řešení se řadí také lineární osy a víceosé systémy s pohonem pomocí asynchronních a krokových motorů nebo servomotorů. Automatizaci různých provozů výrazně usnadňují zdvižné převodovky, a to svým zdvíháním, naklápěním a posouváním. Většinou jde o flexibilní systémy po vzoru stavebnice, které umožňují jednoduché a rychlé sestavení požadovaného pojezdu či posuvu. V sortimentu najdete i celou řadu strojních komponent jako jsou volnoběžky, hřídelové spojky či kloubové hřídele.

V případě, že potřebují zákazníci pomoci s výběrem produktu nebo vhodného řešení, nabízí pracovníci společnosti technické poradenství. Jako další důležitá služba jsou společností poskytovány produktové CAD modely, a to v různých formátech.

Přítomnost a vyhlídky do budoucna

V současné době má společnost T.E.A. TECHNIK navázanou spolupráci s významnými českými výrobci strojů a strojních zařízení, a to v různých odvětvích. Jedná se například o automobilový a potravinářský průmysl, o výrobce strojů pro medicínskou, balicí a měřící techniku a další. Cílem společnosti je vždy spokojený zákazník a oboustranně výhodná obchodní spolupráce založená na vzájemné důvěře. Svoji budoucnost vidí firma v rozšiřování svého portfolia v souladu s aktuálními požadavky strojírenského průmyslu a Průmyslu 4.0.

Publikováno: 26. 05. 2022

Kategorie: Podnikání v ČR

Autor: Alena Švandová