Škoda auto již přes 100 let vyrábí auta

Jak jednoduše a stručně charakterizovat tuto firmu? Tedy společnost Škoda Auto? Není to zase až tak nic složitého, jelikož se jedná o největšího výrobce automobilů v naší zemi. Sídlo společnosti je aktuálně v Mladé Boleslavi. V tomto městě se také nachází i jeden z výrobních závodů – konkrétně ten největší. V republice má Škoda Auto ještě další dva výrobní závody. Oba jsou v královéhradeckém kraji. Jeden je ve Vrchlabí a druhý je v Kvasinách, nedaleko Rychnova na Kněžnou.

Již od roku 1895

Pokud se na firmu Škoda Auto podíváme v souvislosti s historií, tak musíme říci, že ta sahá až do roku 1895, kdy tuto firmu založili dva muži, a to Václav Laurin a Václav Klement. V té době ještě pod názvem Laurin & Klement. Až podstatně později došlo k tomu, že se společnost změnila na Škoda Auto, jak ji známe nyní. Nutno také dodat, že v souvislosti s historií je důležitý také rok 1991. Právě v něm došlo k tomu, že se firma stala součástí největšího světového koncernu, a to Volkswagen. Stále však vyrábí své vozy pod svou značkou, tedy Škoda.

Široká škála vyráběných automobilů

Pokud bychom se měli podívat na to, jaké modely patří k současnému portfoliu značky, rozhodně nesmíme zapomínat na ty, dominující, s dlouho historií. Je to rozhodně model Octavia, která se poprvé objevila v roce 1996, nebo model Superb, který byl představen v roce 2001. Dále je známým modelem automobilky Škoda Auto i Fabia, která byla poprvé představena v roce 1999, jako nástupce ohromně populární Felicie. Poslední roky automobilka využívá trendu a zájmu o velké vozy. Už v roce 2009 odstartovala tento směr s modelem Yeti. V roce 2016 byl uveden do prodeje model Kodiaq a v roce 2017 to byl model Karoq. Celá tato trojice spadá do segmentu označovaného jako SUV. Jde tedy spíše o větší vozy, nabízející prostor, praktičnost a bezpečí.

Publikováno: 24. 02. 2017

Kategorie: Podnikání v ČR

Autor: Alena Švandová