Půjčka od soukromého investora jako alternativa k bankovního úvěru?

S penězi jde všechno lépe než bez nich. Platí to v běžném životě, a o možná ještě o něco více v podnikání. Když je stav účtu nepříznivý, chod firmy začíná stagnovat a o nějakém rozšíření nemůže být řeč. Jenomže kde finanční prostředky získat, když se v bance nezadaří? Podnikatelé nemají na růžích ustláno a příliš si nemohou vybírat. Nabízí se však řešení v podobě půjčky na IČO. O co jde a za jakých okolností o ní můžete uvažovat?

Bankovní půjčka? Jen pro někoho

Bankovní instituce nabízí poměrně široký arzenál podnikatelských úvěrů, tak v čem je háček? Žádost je obvykle přiklepnuta pouze žadatelům, kteří doloží příjem (tzn. jedno, ale obvykle dvě daňová přiznání) a zároveň nemají žádný „škraloup“ v některém z registrů. Pro podnikatele, jenž je zatím na startu, protože projekt teprve rozjíždí, je z pochopitelných důvodů valná většina úvěrů nedosažitelná.

Co je podnikatelská půjčka na IČO?

Nebankovní půjčky mají mnoho podob a jednou z nich je i půjčka na podnikání od soukromého investora. Jedná se o osobu, která je ochotna riskovat více než banka a nabízí finanční prostředky subjektům bez doložitelného příjmu, a často i bez ohledu na záznamy v registrech dlužníků. V souvislosti s podnikatelskou půjčkou na IČO je vhodné důsledně prověřit poskytovatele, a ještě o něco pečlivě samotnou smlouvu o zprostředkování úvěru. Žadatel by si měl zároveň uvědomit, že nebankovní půjčka na podnikání bývá výrazně dražší než bankovní úvěr. Vyšší RPSN je dáno rizikem, které soukromý investor podstupuje.

Když na IČO, tak přes Fin půjčku

Než si s někým plácnete, podívejte se na recenze a hodnocení klientů, kteří již půjčku od dané společnosti vyzkoušeli před vámi. Mezi prověřené poskytovatele patří například Fin půjčka – těší se vynikajícímu hodnocení na serverech jako firmy.cz i v rámci recenzí Google. Fin půjčka na IČO nabízí bezpečnou (transparentní) a zároveň administrativně nenáročnou a rychlou půjčku na IČO ve výši až 200 tis. Kč bez zástavy (u vyšších částech soukromí investoři zástavu vyžadují). Podnikatelská Fin půjčka vám může posloužit k nákupu vybavení do kanceláře, investicím, ale i k úplně jiným výdajům, které momentálně potřebujete akutně vyřešit. Přečtěte si o ní více na fin-pujcka.cz, kde najdete veškerou smluvní dokumentaci, reprezentativní příklad i online formulář pro podání žádosti.

Publikováno: 14. 12. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová