Byty k pronájmu Praha Vyšehrad. Chcete bydlet poblíž slavného místa Šemíkova skoku?

Vlastní byt je snem mnoha lidí. Být svým pánem, či paní a nemuset nikomu platit nájem, je něco skvělého. Finanční stres, který je velmi zásadní součástí moderního života,  však bývá důvodem, proč se lidé stále častěji zajímají o byty k pronájmu Praha. Jde o lehčí cestu, než si pořizovat vlastní bydlení na hypotéku. Ta může být skvělým nástrojem, ale velmi špatným pánem. Proto si dnes přiblížíme kdo by si hypotéku neměl spíše brát  a raději si našel bydlení v krásné lokalitě pražského Vyšehradu.

Pro koho může znamenat nákup nemovitosti na hypotéku nesprávné rozhodnutí?

Pokud patříte k většině populace, pravděpodobně míváte v nějaké podobě nedostatek financí a ne každý měsíc vám to úplně vychází podle  představ. Todobrá situace pro nákup nemovitosti nebude. Vlastní byt totiž není jen o platbě hypotečního úvěru, ale pojí se s ním i nákladná údržba, pojištění a daně. To vše v případě pronájmu odpadá a všechny dodatečné náklady přecházejí na majitele bytu. Stejně tak, když chcete ukončit nájemní smlouvu. Půjde o mnohem pohotovější operaci, než když budete chtít prodat vlastní byt, na kterém vázne hypotéka. Prodej bytu bývá operace na několik měsíců; ne vždy se podaří rychle získat zájemce. V takovém případě můžete být svázáni s nemovitostí i více jak půl roku až rok, než se vám podaří prodej realizovat. V nejhorším případě se vám může jednoduše stát, že byt nebudete schopni splácet, banka ho zabaví a prodá, někdy  pod cenou. Pak se dostanete do problému, protože rozdíl mezi prodejní cenou a výslednou částkou hypotéky půjde za vámi jako dluh vůči bance. A to je situace, které je rozhodně rozumné se vyhnout.

Proč se tedy raději vydat cestou pronájmu nemovitosti na Vyšehradě?

Jde lokalitu, která  nabízí historickou i novou zástavbu,  krásné zelené plochy a úžasné vyhlídky.  Má rozhodně zvláštní atmosféru. Není náhodou, že mnoho umělců  chodilo vytvářet svá díla právě sem. Zdá se, že místní až magická síla má stimulační efekt pro kreativní lidi. Avšak i když nejste takto založeni a dáváte přednost ruchu velkoměsta, i tak si přijdete na své.

Vyšehrad je domovem pověstného Nuselského mostu a naprosto ikonicky propojuje centrum města se zbytkem Prahy 4

Pro lidi bydlící na Vyšehradě se totiž nabízí velmi snadné a rychlé dopravní spojení do centra, tedy do místa plného ruchu ve dne i v noci. Opačně se zase dostanete do přírody a za velkými nákupy. Ideálním místem pro výlety jsou například nedaleké Průhonice. Nacházejí jen několik málo minut cesty po dálnici D1, která je na Vyšehrad nepřímo napojena magistrálou. V Průhonicích si můžete projít nádherný místní park, navštívit nejednu restauraci nebo si vyrazit do nákupního areálu, kde najdete například: Na Vyšehradě  si ovšem můžete vyřídit potřebné dílčí záležitosti. Najdete zde městský úřad, banky, poštu i nedalekou polikliniku. Máte dost chození po městě a rádi byste si odpočinuli? Využijte luxusního wellness centra a střešního bazénu hotelu Panorama. Okouzlující výhled z místních oken si zamilujete! A jaký máte názor na vyšehradské bydlení vy?

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová