Když jímku, tak z betonu. Jaké jsou její výhody a kde ji poptat?

Žumpa neboli jímka je nádrž, ve které se akumuluje odpadní voda. Je určena do míst bez veřejné kanalizace. Oproti septiku se v ní neprobíhají předčištění a následná filtrace, proto se voda nemůže nechat vsakovat do půdy ani využívat jako užitková. Z hlediska provozních nákladů (poplatky za vývoz) se tudíž hodí k méně využívaným objektům, kde nehrozí nepřijatelně vysoké náklady na vývoz.

Proč si vybrat betonovou jímku?

Betonové žumpy se těší značné popularitě z prostého důvodu – kvalitně zpracované nádrže mají velmi dlouhou životnost. Beton, jakožto léty prověřený stavební materiál, je cenově dostupný a současně splňují požadavky na vysokou odolnost a nepropustnost. K dalším klíčovým výhodám patří jednoduchá instalace a prakticky nulová údržba (kromě vývozu nemusíte o betonovou žumpu nemusíte nijak pečovat). Na druhou stranu je nutné zvážit, zda je možné jímku na dané místo dopravit. Ve srovnání s plastovými jímkami (jsou lehčí) je manipulace s betonovými nádržemi technicky náročnější.

Kde najdete kvalitní betonové žumpy?

Máte-li betonová žumpa dobře a dlouho sloužit, obraťte se na někoho, kdo má s výrobou a prodejem prokazatelné zkušenosti. Certifikované nádrže vysoké kvality můžete poptat na dobrezumpy.cz, kde si vyberete z jímek o objemu 4-12 m³ (nádrže lze navíc propojit a dosáhnout požadované velikosti). V nabídce samozřejmě nechybí ani kompletní sortiment příslušenství: litinový poklop, betonový komín, průjezdová deska a měřič hladiny kapaliny. Dodání betonové žumpy Brno nebo v kterékoliv jiné lokalitě probíhá nejpozději do 10 dnů. Dodavatel zajišťuje kompletní servis včetně montáže v připravené stavební jámě (spodek jámy musí být vysypaný jemným pískem nebo štěrkem).

Publikováno: 12. 03. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová