Jak vybrat správné samolepicí etikety pro podnikání

Samolepicí etikety jsou nedílnou součástí každého obchodního podniku. Obsahují užitečné informace pro spotřebitele, jsou nástrojem reklamy, chrání obaly před manipulací a paděláním a usnadňují účtování zboží.

Existuje velký výběr samolepicích pásek pro různé oblasti podnikání a mezi hlavní kritéria výběru patří následující:

  • účel, kterému má štítek sloužit;
  • druh a materiál samolepky v závislosti na vlastnostech výrobku: podmínky skladování a přepravy, datum spotřeby, typ balení atd.;
  • design: obrázky, barvy a textový obsah.

Obecně platí, že samolepicí etikety lze zvolit pro jakýkoli úkol a získat tak účinný marketingový nástroj.

MikroDTP.cz - etikety jakéhokoli druhu!

MikroDTP.cz vyrábí etikety pro různé obchodní a výrobní účely a každý typ etiket má své vlastnosti a účel.

Polepy archů jsou univerzální možností pro širokou škálu zboží, které je skladováno v suchu. Takové etikety mohou být vyrobeny z papíru, filmu, s ražbou, laminací, fólií nebo metalizovanou vrstvou. Obvykle se vyrábějí v malých množstvích.

Pro pohodlné účtování zboží ve skladech a velkých supermarketech jsou vhodné rolovací samolepicí etikety obsahující čárový kód, číslo produktu a další prvky pro platbu, inventuru a rychlé vyhledávání v elektronické databázi.

Jedinečné značkové produkty jsou označeny holografickými štítky. Jedná se o cenově dostupný způsob, jak jej chránit před padělky, protože bez původních zdrojů nelze 100% reprodukovat stejnou samolepku. Takové nálepky se používají na elektroniku, kosmetiku, daňové známky na alkoholické nápoje atd.

Zmrazené potravinářské produkty, stejně jako produkty zasílané na export do jiných zemí a skladované po dlouhou dobu ve skladech, vyžadují termonálepky TOR, které odolají teplotám pod nulou, vlhkosti, UV záření, působení chemikálií a olejů.

Pololesklé (filmové) samolepky jsou atraktivní a odolné proti vlhkosti a oděru. Vhodné pro produkty s neomezenou (dlouhou) trvanlivostí - potraviny, domácí potřeby, chemikálie, léčiva. Používají se také pro značení na poště a v logistice.

Polypropylenové etikety jsou pevné, voděodolné a odolávají extrémním teplotám a vlhkosti. Používají se ke značení kosmetiky, nátěrových hmot, olejů, produktů automobilového a chemického průmyslu.

V každém případě vám moderní metody tisku umožňují vyrábět etikety s jasným a atraktivním designem, které poslouží jako reklama a učiní značku rozpoznatelnou. Každá samolepící etiketa od MikroDTP.cz má výbornou přilnavost i na nerovné a drsné povrchy. Vyberte si tedy perfektní etikety, které budou propagovat vaše produkty a usnadní označování a účtování zboží!

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: Podnikání v ČR

Autor: Anna Vlková