Střešní nosič využijete v každém ročním období

Pokud nemáte dostatečně velký zavazadlový prostor, ovšem potřebujete převážet sportovní či kempingové vybavení, neobejdete se bez střešního nosiče, respektive střešního boxu. Snadno si tak s sebou vezmete kajak, snowboard i jízdní kolo či zavazadla. Střešní nosič navíc nepředstavuje tak velkou investici. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů, které se odlišují provedením i cenou. Střešní nosiče se většinou dodávají v sadě, tedy i s prvky pro montáž, zámkem, klíči a podobně. V následujících řádcích vám poradíme, jak při výběru střešního nosiče postupovat, abyste neprohloupili.

Zkontrolujte střechu svého automobilu

Některá vozidla jsou již vybavena střešními ližinami, které dodávají sportovní vzhled. Pokud i váš automobil disponuje tímto doplňkem, je nezbytné to zohlednit při výběru nosiče. V takovém případě sáhněte po střešním nosiči, který se na ližiny upevní pomocí stahovacího mechanismu.

Rozhodněte se podle vzhledu a funkčnosti

Výběr správného střešního nosiče závisí i na funkčnosti, ceně a osobním vkusu. Chcete takový, který bude převážet střešní boxy, nebo hledáte spíše nosiče kol? Potřebujete, aby se dal nosič použít i na převážení kočárku, golfových holí či velkých přenosných tašek? Dávejte si pozor na materiál. Ocelové tyče jsou pevnější a velmi funkční, ovšem hliníkové tyče jsou zase lehčí a snadno se přemisťují. Hliníkové provedení je aerodynamičtější, a navíc nerezaví. Vzhledem k tomu, že s hliníkem se lépe pracuje, je možné docílit i sportovnějšího vzhledu, zejména pokud sháníte nosič pro prémiové vozidlo. Hliníkový nosič tedy vypadá obecně lépe. Jestliže si tedy chcete objednat tento doplněk, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu autodoplňky-obchod.cz, kde najdete vše od nosičů až po střešní boxy.

Publikováno: 06. 08. 2021

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová