Tipy, jak si udržet v kanceláři přijatelnou teplotu i během letních pařáků

O ideální teplotě v kanceláři se mezi zaměstnanci vedou časté debaty. Někteří dávají přednost chladnějšímu prostředí, zatímco jiní se snadno prochladne. Teplota v kanceláři však není jen o pohodlí - může také ovlivnit úroveň produktivity.

Vyhýbejte se teplotním extrémům

V horkém letním dni může být lákavé pustit klimatizaci na maximum. Přílišné používání nástěnné či přenosné klimy však může znamenat riziko snížení produktivity, pohodlí a efektivity. Studie navíc ukazují, že mrazivé teploty vedou také ke snížení míry přesnosti. Čím nižší je teplota v kanceláři, tím více chyb zaměstnanci pravděpodobně udělají. Přílišná teplota může mít vliv i na úroveň produktivity tím, že přivodí únavu. Tip: Mobilní klimatizaci si můžete přát třeba jako svatební dar.

Zůstaňte důslední

Ať už se rozhodnete pro chladnější nebo teplejší kancelář, je důležité zůstat konzistentní. Když zaměstnanci vědí, co mohou očekávat, mohou se podle toho oblékat. Na udržení stálé teploty vám pomůže instalace programovatelného termostatu. Toto zařízení vám také umožní provádět změny, když jste mimo kancelář. Díky tomu budete mít vždy plnou kontrolu nad komfortem svých zaměstnanců.

Naplánujte si údržbu HVAC

Ideální teplota pro vaše kancelářské prostory bude záviset na řadě faktorů, včetně:
  • typu odvětví
  • preferencí zaměstnanců
  • venkovní teploty
Odborníci doporučují, aby se teplota v kanceláři pohybovala mezi 21 a 24 ° C. Měli byste také udržovat vlhkost vzduchu mezi 40 a 60 procenty. Díky tomu zabráníte rychlému šíření chorob. Jakmile určíte, jaká je ideální teplota pro vaši kancelář, je důležité dodržovat nezbytné úkony k její udržení. S výběrem vhodné klimatizační jednotky vám ochotně pomohou odborníci z EPROFI.CZ s.r.o. Mobilní i klasické klimatizace najdete v e-shopu klimatizace.zde.cz. V dalších firemních e-shopech pak narazíte například na vibrační desky, elektrocentrály a stavební vrtáky - http://www.stavebni-vratky.com/.

Publikováno: 13. 05. 2021

Kategorie: Kancelář

Autor: Alena Švandová