Ušetřit na provozních nákladech při podnikání je snadné

Rozjíždíte menší byznys, máte velké ambice, ale chybí vám finanční prostředky? Než si je půjčíte, pokuste se minimalizovat provozní náklady. Ušetřené peníze pak použijte na rozvoj vlastního podnikání. Prozradíme vám slabá místa, na kterých spousta podnikatelů zbytečně tratí.

Pracujte z domova

V prvé řadě si položte otázku, zda skutečně potřebujete luxusní kancelář na lukrativní adrese. Mohli bychom vyjmenovat množství veleúspěšných firem, které začaly ve velmi skromných podmínkách. Co třeba Google – ten původně sídlil v garáži kamarádky jednoho ze zakladatelů. Když to zvládli oni, dáte to také.

V rámci provozovny pak můžete ušetřit za energie, pojištění, ale také za telefon. Ve všech případech stačí porovnat nabídku produktů od všech konkurenčních poskytovatelů a vybrat si tu nejvýhodnější.

Nablýskané fáro nepotřebujete

Operativní leasing táhne. Pronajmout si atraktivní manažerskou limuzínu je dnes snadné jako nic. Stačí zavolat leasingovce a za pár dní vám bude parkovat před domem. A také vás měsíčně obere o pořádný ranec peněz. Ano, jsou to právě ty finanční prostředky, které by se vám mohly hodit na nový projekt. Položte si otázku, jestli vám momentálně nestačí slušnější ojetina nebo MHD.

Neutrácejte za náplně do tiskárny

Proč zvolit tonery HP, které nepochází z "oficiálního zdroje", tedy od výrobce tiskáren? Důvod je prostý – kompatibilní náplně stojí výrazně méně, často jen zlomek běžné ceny. Platí to i pro ostatní značky, takže než se rozhodnete objednat tonery Canon, Lexmark, Brother apod., pokuste se najít co nejlevnější a současně dostatečně kvalitní náhradu. Třeba u renomovaného prodejce printmania.sk.

Využívejte dotace

Dotačních programů je celá řada a spousta podnikatelů netuší, že mají na finanční injekci nárok. Na stránkách prehleddotaci.cz najdete aktuální seznam. Peníze můžete dostat například na nákup strojů, vývoj softwaru i na zaměstnance.

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová