Potrubní přeprava 5× jinak

Při spojení slov potrubní přeprava se mnohým vybaví například potrubní pošta, případně podobné urychlení zásilek. V současné době však pomocí potrubí urychlíte průmyslové procesy, podpoříte bezpečnost na pracovišti a navíc podpoříte přepravu sypkého zboží.

1) Průmyslové procesy

Při práci v průmyslovém odvětví oceníte, když urychlíte jednotlivé procesy, které vedou k výrobě jednotlivých výrobků a produktů. Pomocí přepravního systému, kde hraje hlavní roli potrubí, přepravíte například obiloviny, krmiva nebo semínka. Co se týká nápojů a potravin, tak se potrubní systém skvěle hodí pro přepravu koření, cukru, rýže, ale také mouky. V chemickém průmyslu využijete přepravu například farmaceutik nebo granulátů.

2) Přeprava sypkého zboží

Pokud pracujete ve výrobním průmyslu a potřebujete přepravit sypké materiály, zboží nebo suroviny a komponenty k dalšímu využití, tak je pro vás ideální využít potrubní přepravy. Tato přeprava je totiž rychlá, bezpečná a spolehlivá. Nemusíte se bát, že by vám zpomalila výrobu, právě naopak. Ušetříte za drahé stroje, převoz materiálu a ušetříte tak nejen finance, ale i čas a energii. Uplatnění najdete v každém průmyslu, konkrétně v potravinářském, farmaceutickém, ale i v chemickém a dalších odvětvích.

3) Nízkotlaká přeprava

Pomocí nízkotlaké přepravy podpoříte ekologii. Potrubí totiž může sloužit k recyklaci, a to například elektroniky, plastů nebo skla. Stejně tak nízkotlaká potrubní přeprava funguje v průmyslu, který se zabývá zpracováním dřeva. Zde potrubí využijete pro přepravu dřeva, papíru, ale také hoblin a dřevěných pelet. Oceníte také využití v podobě klimatizace, která je zapotřebí v tiskařském průmyslu nebo u chlazení obilovin.

4) Odsávání prachu a jiných škodlivin

Důležitou součástí potrubní přepravy je i široká škála využití při bezpečnosti práce. Například u zpracování kovů, kde se svařuje, brousí a probíhají další zpracovatelské průmysly, můžete využít potrubní systém k odstranění brusného prášku, výpar ze svařování a dokonce i olejové mlhy. To stejné platí i v potravinářském průmyslu, kdy se zbavíte výparů.

5) Přeprava pošty a zásilek

V minulosti bylo potrubí využíváno pro rychlejší přepravu pošty a zásilek. V současné době potrubní systém stále využívají některé nemocnice v naší republice, kdy potrubím dopravují nejen lékařské zprávy, výsledky z vyšetření, ale také potřebnou medikaci, případně také vzorky z laboratoří.

Publikováno: 17. 03. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová