Nábytek z palet boduje doma i v kanceláři

Nízké náklady, netradiční design, respekt k životnímu prostředí. To jsou jen některé výhody, které přinášejí paletové nábytkové sestavy. S trochou šikovnosti a znalostí výrobního postupu si dokážete rychle a jednoduše vyrobit nábytek z palet i sami. Užívat si ho můžete doma, ale třeba i v kanceláři.

Obrovský boom, který paletový nábytek zažívá, přitom začal naprosto nevinně. Za jeho expanzí byl nápad zužitkovat staré nevyužívané palety, které by jinak skončily mezi ostatním odpadem. Dovednost a lidská kreativita je však dokázala přeměnit na užitečný recyklovatelný materiál, ze kterého si může vyrobit nábytek z palet kdokoli.

Jaký paletový nábytek si můžete vyrobit sami?

V posledních měsících se nábytek z palet vyrábí v různých designových provedeních. Poté, co začal zaznamenávat větší úspěch, se práce s paletami chytili mnozí designéři a na trh začali uvádět propracované sestavy. Díky možnosti vyrobit nábytek z palet na míru i doma se však velké oblibě nadále těší také jednodušší modely. V kurzu jsou zejména paletové stoly, větší paletové sedačky či poličky z palet využívané jako úložný prostor. Ti šikovnější si troufnou i na postel a šatní skříň, čímž zkompletují celou nábytkovou sestavu.

Nábytek z palet do interiéru nebo na zahradu

Výrobou uvedených druhů nábytku využití palet pro tento účel zdaleka nekončí. Kromě kompletní sestavy do interiéru si můžete z tohoto materiálu rychle a snadno zhotovit i vlastní zahradní nábytek - anebo nábytek do kanceláře. Jelikož palety jsou vyráběny tak, aby zvládly vnější podmínky, můžete se spolehnout na velmi dobrou odolnost a s tím spojenou životnost nábytku. Navíc, pokud na sedačku položíte tlustou deku a pár vzorovaných polštářů, počítat můžete i s komfortem a estetickým vzhledem.

Pokud máte šikovné ruce, můžete si kromě samotné paletové konstrukce pohrát i s čalouněním. Molitan na míru, potahové látky i jiné čalounické materiály sežnete z pohodlí domova ve specializovaném e-shopu calounickymaterial.cz.

Z jakých palet se zhotovuje paletový nábytek?

K dosažení kvality a dlouhé životnosti tohoto nábytku potřebujete konkrétní typ palet, které jsou speciálně určeny pro tento účel. I když je možné vyrábět z více typů, nejvíce využívané jsou tzv. europalety. Ty se zhotovují z pevného dřeva, díky kterému se mohou pochlubit dosti vysokou nosností a schopností odolávat vlhkosti. S délkou 120 cm a šířkou 80 cm jsou jako stvořené pro výrobu nábytku, byť nikdy nebyla primárním účelem jejich produkce. Taková forma využití je však obrovským plusem, jelikož nevyužívané palety dostanou druhou šanci, a tím se alespoň trochu šetří množství vyprodukovaného odpadu.

Publikováno: 25. 06. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová