MBA studium je moderní forma manažerského vzdělávání

V současné době má vzdělání obrovský význam, neboť se jedná o jakýsi ukazatel kvalifikace. Pokud hledáte způsob, jak se zdokonalovat v manažerských dovednostech, adekvátním řešením je studium MBA. Co se pod těmito třemi písmenky skrývá? Proč je studium MBA v posledních letech tak oblíbené? Důvodů je hned několik. MBA neboli Master of Business Administration má reálný přínos především pro manažery, majitele společností, podnikatele a pracovníky ve vedoucích pozicích. Přínosem však může být i pro ty, kteří jsou za těmito pozicemi teprve na cestě.

Zlepšíte své manažerské schopnosti

Učený z nebe nespadl. Stejné pravidlo platí také o vedoucích i manažerech. V podstatě nezáleží na tom, jestli stojíte v čele vlastní společnosti, nebo působíte ve vrcholovém managementu nějaké korporace, protože manažerské vzdělání se vám v obou případech prostě hodí. Zjistíte, jaké jsou moderní přístupy v řízení lidí, stejně tak se naučíte vést tým mnohem efektivněji. Velkou výhodou je, že studium MBA je časově nenáročné. Přizpůsobíte si ho svému pracovnímu plánu, protože nechodíte denně do školy, všechno totiž probíhá přes internet. Studium MBA vám nenabourá dosavadní program.

Naučíte se řešit problémy

Spousta absolventů vysokých škol si často říká, že teoretické věci z přednášek nakonec v praxi ani neuplatnili. Právě v daném ohledu se MBA odlišuje, protože studium se zaměřuje především na reálné problémy, s nimiž se manažeři běžně setkávají. Zlepšíte své uplatnění na trhu práce a přijdete si i na lepší platové ohodnocení, což je vskutku lákavé, nemyslíte? Setkáte se během studia s mnoha zajímavými lidmi v oboru, získáte cenné kontakty a poznatky ušetří váš čas i peníze. V České republice nabízí MBA studium například Business Institut. Vybrat si můžete buď kombinovanou formu studia, nebo online. Záleží na tom, kterou z variant preferujete. Zatímco někomu vyhovují interaktivní přednášky kombinované s e-learningem, jinému zase jen online přednášky.

Publikováno: 15. 12. 2020 / Aktualizováno: 09. 03. 2024

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová