Jaké výhody nabízí platforma WordPress?

Uživatelsky přívětivé prostředí, obrovská komunitní základna, skvělá podpora vývojářů – přesně to nabízí platforma WordPress. Máte hromadu možností, kde založit svojí první webovou stránku, avšak my pro vás máme hned několik podstatných důvodů, proč právě WordPress může být ideální redakční systém právě pro vás.

Nikdy to nebylo jednodušší

Nemusíte mít žádné programátorské znalosti, abyste snadno a rychle položili základy vlastní webové stránky. Díky přehlednému adminu již není nutné se s každým dotazem obracet na podporu a čekat na odpověď. Na WordPressu vám stačí pár kliknutí a rázem pozměníte, upravíte nebo přidáte nové aktuality na svůj web. WordPress nabízí širokou komunitní základnu a časté aktualizace, aby ani vám žádná novinka ve světě webového designu neunikla.

WordPress jako takový ovládá pouze základní funkcionalitu. Ovšem to nelze říct o nabídce grafických šablon, pluginech a snippetech, kterých na této platformě najdete stovky až tisíce, navíc máte drtivou většinu z nich zcela zdarma. Nebo si můžete za malý poplatek vybrat z placených nabídek.

Webová stránka a WordPressu může mít mnoho podob a pomocí plug-inů z ní lze postavit plnohodnotný e-shop. Kvalitní WooCommerce pluginy vyvíjí například Toret.cz.

V portfoliu českých vývojářů najdete rozšíření pro napojení na dopravní společnost Zásilkovna - jedná se o plugin WooCommerce Zásilkovna.

Za pozornost stojí také další pluginy pro napojení platebních bran jako WooCommerce GoPay a Comgate či pluginy pro integraci s fakturačními systémy WooCommerce iDoklad a Fakturoid.

Proč založit svůj web na WordPress?

Pokud pro svůj web zvolíte redakční systém WordPress získáváte hned několik podstatných benefitů – WordPress není placený, tudíž vám stačí zaplatit pouze doménu a hosting. Na výběr máte široké portfolium grafických šablon a pluginů, které jsou buď zdarma nebo za symbolický poplatek. WordPress nabízí jednoduché uživatelské rozhraní bez žádných měsíčních poplatků.

Platíte jen, když chcete platit

Jak už jsme výše zmínili, veškeré služby WordPress jsou zdarma. Vývojáři neustále platformy vylepšují a inovují, což samozřejmě taky něco stojí. V případě, že chcete vývoj podpořit, můžete zaslat libovolný příspěvek.  

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: Alena Švandová