Průmyslový vysavač: Proč ho mít a jak si vybrat správný typ?

Pravidelný úklid se netýká pouze domácností, ale také výrobních závodů a dalších druhů pracovišť. Nezbytnou pomůckou, bez které je údržba prostorů velmi komplikovaná, a mnohdy zcela nemožná, je průmyslový vysavač. Zařízení uzpůsobené pro práci v náročných podmínkách hravě odsaje nečistoty všeho druhu a problém mu nečiní ani oleje či kapaliny. S ohledem na rozsáhlost sortimentu by se měl zájemce, který si hodlá pořídit průmyslové vysavače, předem seznámit se základními vlastnostmi. Jedině tak lze vybrat správný typ, jenž úklid zvládne bez sebemenšího zaváhání.

Klíčové vlastnosti výběru průmyslového vysavače

Při výběru průmyslového vysavače hrají roli následující kritéria: typ prostoru a provozu, pracovní výkon vysavače a jeho dispozice. Z hlediska využití se segment průmyslových vysavačů dělí na suché (používají se v suchých prostorách), morko-suché (jsou uzpůsobeny k odsávání kapalin) a průmyslové vysavače pro odsávání chemikálií (včetně toxického odpadu).

Proč nestačí konvenční vysavač?

Průmyslový vysavače nabízí ve srovnání s běžným vysavačem určeným pro domácnost výrazně vyšší výkon – a zároveň uzpůsobení pro odsávání nečistot, které by klasický přístroj poškodily. Charakteristickou vlastností průmyslových vysavačů je tedy vysoká odolnost, která spočívá např. ve speciálním typu filtrace (k dispozici je filtrování pro různé prachové třídy), ochraně motoru či výstupním filtru pro vysávání do prachových pytlů.

Co je ještě dobré vědět?

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu (např. u specializovaného prodejce svarecky-obchod.cz), ujasněte si, kde a jak často budete zařízení využívat (důležitá je zejména velikost plochy). Nemělo by vás překvapit, že provozní náklady výkonnějších průmyslových vysavačů jsou větší.

Publikováno: 12. 03. 2022

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová