Pojištění odpovědnosti se vyplatí zaměstnavatelům i zaměstnancům

Ať už jste zaměstnavatel či zaměstnanec, existuje druh pojištění, které vám zpříjemní život. Mezi lidmi se mu občas říká pojištění na blbost a my vám v následujících řádcích vysvětlíme, proč se vám jeho sjednání vyplatí.

Každý občas chybuje

Pracujete ve firmě, kde jsou na vás kladeny vysoké nároky a vaše práce je náročná a nesmíte v ní chybovat? V takovém případě je pojištění odpovědnosti zaměstnance něco, bez čeho byste neměli ráno opouštět dům. Lidé nejsou stroje a někdy se může stát, že se nedopatřením dopustíte nějaké chyby a její následky pro vás mohou být katastrofální. Místo toho, aby šla finanční odpovědnost za vámi, postará se o vše potřebné vaše pojišťovna.

Proč investovat do pojištění odpovědnosti?

Zdá se vám zbytečné platit si pojištění odpovědnosti? Vyvedeme vás z omylu. Nejenom, že částky vydané na pojištění jsou téměř zanedbatelné, ale v případě, že byste jako zaměstnanec způsobili svému nadřízenému škodu, mohl by po vás požadovat až čtyř a půl násobek vaší měsíční mzdy. Stačí si tedy váš měsíční příjem vynásobit číslem 4,5 a zjistíte, že poplatky na pojištění se vám skutečně vyplatí.

Proč pojištění ocení zaměstnanec i zaměstnavatel?

Pokud vám stále vrtá hlavou, proč se pojištění vyplatí také zaměstnavateli, odpověď je snadná. Způsobí-li zaměstnanec nějakou škodu, kterou by musel uhradit ze svého a neměl by dostatečný finanční obnos, bez sjednaného pojištění, by se zaměstnavatel i zaměstnanec mohli dostat do nepříjemného sporu. Pojištění odpovědnosti zaměstnance zajistí příjemnou atmosféru na pracovišti a zjednoduší život celému týmu. Buďte krytí a rozumní a používejte pojištění odpovědnosti jako svůj štít. Můžete být totiž ve svém oboru tím nejlepším z nejlepších, ale to neznamená, že někdy neuděláte chybu.

Publikováno: 29. 10. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová