Otrokovická pneumatikárna Continental Barum

Bez pneumatik se neobejde žádné osobní, ani nákladní auto. I když trh často zaplavují různé pochybné dodávky z Číny, je třeba říci, že i Česká republika patří mezi známé producenty. A to kvalitních pneumatik. V České republice totiž sídlí společnost Continental Barum, která je sice německou firmou – součást koncernu Continental AG, ale produkty se vyrábějí v Otrokovicích, kde je umístěný závod této firmy. Ta samotná vznikla v roce 1992 a od té doby je považována za jednoho z nejvýznamnějších hráčů na světě.

Jaké pneumatiky firma Continental Barum vyrábí?

Jak už je celkem dobře patrné za samotného názvu, tak Otrokovice jsou hlavním výrobním závodem pro produkci pneumatik kniha Barum a také Continental. Nejde ale o výrobu jedinou, protože pod touto značkou vznikají i pneumatiky Semperit, Uniroyal a General Tire. Pokud jste o některých značkách nevěděli, může to být dáno tím, že se firma Continental Barum nespecializuje nutně jenom na pneumatiky pro osobní vozy. Produkuje také pneumatiky pro vozy nákladní, nebo takzvané industriální pneumatiky.

Kvalita za rozumnou cenu

Když se podíváme na důvod, proč společnost patří mezi vyhledávané, tak je to dáno hlavně tím, že pneumatiky společnosti Continental Barum patří do skupiny těch, které jsou celkem dobře dostupné z finančního hlediska, a přitom jsou spojeny s celkem dobrou kvalitou. Že je o ně zájem, to jasně dokládá i objem vyrobených kusů. Zatímco v době vzniku společnosti, tedy v období kolem roku 1992 se množství vyrobených kusů pohybovalo okolo dvou milionů, několik let zpátky už objem atakoval hranici 18 milionů vyrobených kusů pneumatik ročně. A to mluvíme jenom o osobních vozech, ke kterým je nutné připojit zhruba tři čtvrtě milionu kusů nákladních plášťů, nebo více než 100 000 plášťů pro průmyslové stroje. V minulosti byla realizována i výroba těch traktorových. Ta byla kvůli klesající poptávce po roce 2005 ukončena.

Publikováno: 05. 03. 2018

Kategorie: Podnikání v zahraničí

Autor: Alena Švandová