Jak efektivně minimalizovat náklady na provoz kanceláře?

Provoz kanceláře tvoří nemalou část nákladů z celkového firemního rozpočtu. A protože každý správný podnikatel nejenže maximalizuje zisk, ale zároveň se snaží o minimalizaci výdajů, připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám mohu přinést výraznou úsporu.

Snažte se vyjednat levnější nájem

Pokud máte kancelář v pronájmu již delší dobu a patříte mezi bezproblémové nájemce, pokuste se s majitelem dohodnout na nižší ceně. V minulosti byste zřejmě odešli z nevyřízenou, ale momentálně nabídka převyšuje poptávku. Kdo nezkusí, neušetří!

Dojednejte si u dodavatelů lepší ceny

Dobrý office manager má perfektní přehled o firemních dodavatelích zboží a služeb. a ještě lepší office manager umí vyjednat zajímavé slevy za dlouhodobý odběr. Nevynecháte-li žádnou z položek, jistě dosáhnete velmi zajímavé úspory. Náklady lze minimalizovat třeba tak, že budete nakupovat levné náplně do tiskáren, dohodnete se na slevě za úklidové služby apod.

Preferujte jedno pracovní místo u dvou zaměstnanců

Chcete-li pronajatou kancelář využívat efektivněji než doposud, dejte dvěma lidem jedno pracovní místo. Nebudou mít na jedné židli těsno? Nikoliv - jsou-li dva pracovníci většinu času v terénu, můžete jim bez obav přidělit jediné místo v kanceláři. Případně zaměstnancům naordinujte částečný home office tak, aby se v kanceláři prostřídali.

Přestaňte zbytečně tisknout

V některých firmách se tiskárna téměř zastaví. Výdaje za tonery tak bývají velmi vysoké, a přitom by stačilo, kdyby zaměstnanci tiskli pouze důležité dokumenty - a je-li to možné, tak oboustranně. V případě velmi častého otisku by měla firma nakupovat alternativní tonery. Kolik lze tímto způsobem ušetřit? Například tento kompatibilní toner Q2612A nabízí tisk jedné strany za neuvěřitelných 0,15 Kč. Tímto způsobem měsíčně ušetříte i tisíce korun. Jak sami vidíte, dosáhnout nezanedbatelné úspory není vůbec složité. Stačí dodržovat výše uvedená pravidla a firemní rozpočet si uleví.

Publikováno: 13. 06. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová