Automobilka Tesla mění automobilový průmysl

Starší generace si pod označením Tesla jistě vzpomenout na značku, která byla dominující v segmentu elektrospotřebičů. V dnešní době je však slovo Tesla spojováno s něčím zcela jiným. I když elektřiny se to také týká. Známým pojmem je Tesla Inc., dříve Tesla Motors, což je americká společnost, která se proslavila a stále se proslavuje jako zcela unikátní výrobce elektromobilů. Hlavní jedinečností jejích modelů je to, že jsou designový naprosto unikátní a s ohledem na dojezd patří mezi skutečnou špičku v porovnání s konkurencí.

Tesla má i širší záběr

I když většina lidí zná společnost Tesla hlavně jako producenta automobilů, tak musíme říci, že záběr jejího podnikání je podstatně větší. Mezi další zaměření této značky patří třeba prodeje domácích úložišť elektrické energie, stejně jako nesmí chybět třeba ani komerční úložiště energie Powerpack, či zajímavé střešní tašky. Jak je tedy z popisu jasně charakteristické, vše s elektřinou stále souvisí. Jde o poměrně mladou firmu.

Celkem mladá firma

Zajímavé na společnosti Tesla je rozhodně i to, že ji můžeme zařadit spíše do skupiny mladších společností. Pokud máme být konkrétní, tak vznikla teprve v roce 2013. Společně ji založilo hned pět lidí, ale pokud se aktuálně mluví o hlavní a klíčové, a také reprezentativní osobnosti dané firmy, tak to není nikdo jiný, než Elon Musk. Pokud se podíváme i na důvod názvu, který byl zvolený, je to vcelku pochopitelné. Inspirací byl elektroinženýr Nikola Tesla.

Jaké modely vozů patří do portfolia značky?

Konkrétní okrajové produkty jsme již charakterizovali. Podívejme se proto na ty hlavní. Těmi jsou automobily. Ty mají poměrně jednoduchá označení, a to jako Tesla Model S, Model X a nejnovější Model 3. Zcela unikátní novinkou je poté i představený kamion na elektřinu, který by měl podle samotné společnosti znamenat velký průlom v přepravě nákladu.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová