Kancelář

V čisté a uklizené kanceláři roste efektivita práce. Jak je to možné?

Pokud trávíte většinu pracovního dne v kanceláři, měli byste se postarat o to, aby byla čistá a uklizená. Proč? Protože v čistém a uklizeném prostředí se budete mnohem lépe soustředit i relaxovat. Zanedbaná kancelář zbytečně narušuje tok myšlenek a zároveň se stává líhní bakterií a parazitů. Nepřátelské mikroorganismy pak způsobují nepříjemná onemocnění.

Zdaleka největší nepořádek bývá na pracovním stole a v jeho bezprostředním okolí. Z desky stole se pak bakterie a nečistoty dostávají do všech ostatních koutů místnosti, a proto je vhodné nejdůležitější místo v kanceláři průběžně uklízet a udržovat v čistém stavu.

Pro zajímavost: podle vědců z Arizonské univerzity se na průměrném pracovním stole nachází kolem 10 milionů bakterií, což je více než na kuchyňské lince. A dokonce více než na toaletě!

Na množství bakterií, které se na vašem pracovním stole vesele množí, teď raději zapomeňte a soustřeďte se na to podstatné. Odborníci na úklid kanceláří radí následují:

  • začněte klávesnicí – odpojte ji od počítače a důkladně ji vyčistěte. Skvělým pomocníkem je stlačený vzduch, pomocí kterého dostanete z jejích útrob prach a nečistoty. Jednotlivé klávesy můžete dezinfikovat papírovým ubrouskem, na který sprejem nanesete desinfekci.
  • pokračujte monitorem – použijte utěrku z mikrovlákna a otřete z něj prach.
  • a nezapomeňte na podlahu – pokud máte v kanceláři koberec, důkladně ho vysajte. V případě jiné podlahové krytiny postupujte dle doporučení výrobce. Dbejte na to, aby byla péče o podlahy pravidelná a důkladná. Přeci jen jde o největší plochu v místnosti a měla by se skvít čistotou.

Ruku v ruce s čištěním jde úklid: v uklizeném pracovním prostředí bude vaše produktivita mnohem vyšší. Nic vás nebude zbytečně rušit a budete se moct plně soustředit na práci. Za kratší dobu zvládnete mnohem více úkonů.

Pokud nemáte na pravidelný úklid kanceláře čas, kontaktujte úklidovou firmu a nechte to na týmu odborníků.

Napište komentář