Průvodce výběrem průmyslového topidla. Jaké kam zvolit?

Vybíráte průmyslové topidlo a ztratili jste se v široké nabídce? Nechcete-li šlápnout vedle, berete v potaz několik klíčových parametrů. Mezi ty hlavní patří typ pohonu a celkový výkon topidla. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké zařízení je vhodné pro jednotlivé typy provozů.

Prostory do cca 1 000 m3

Pro vytápění garáže, haly či skladu do cca 1 000 m3 jsou dobrou volbou infračervená a elektrická topidla. Jejich výhody spočívají v nulové produkci zplodin, takže je lze používat i ve špatně větraných či zcela nevětraných prostorách. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům je lze kdykoliv přenést na jiné místo. V případě infračervených topidel je vhodné zmínit také fakt, že nerozhánějí teplý vzduch do prostor, ale ohřívají konkrétní objekt. Nehrozí díky tomu víření prachu, jako je tomu při provozu jiných topidel. Slabou stránkou elektrických a infračervených topidel je poměrně nízký výkon, a to i v případě nejlepších modelů. Proto jsou vhodná do menších prostorů nebo k občasnému používání ve větších objektech.

Prostory do cca 5 000 m3

Sháníte zařízení pro vytápění prostor s objemem vzduchu v rozmezí cca 1000 až 5000 m3? Pak vaše volba padne na topidla na pb nebo naftová topidla. Lpg topidla se vyznačují dostupnější pořizovací cenou, a to i v případě výkonných modelů. Slabou stránkou je vysoká spotřeba plynu a nutnost výměny lahví s propan-butanem. Za naftové topidlo si připlatíte, ale odvděčí se vám výrazně levnějším provozem. Teplo vyrábí spalováním nafty a některé typy je možné předělat na propan-butan či zemní plyn.

Prostory nad 5 000 m3

Provozovatelé velmi rozlehlých hal, skladů a výrobních prostor mohou zvolit některé z velmi výkonných naftových topidel. Podmínkou efektivního provozu je kvalitní izolace, která zajistí minimální úniky tepla. Tip: S hledáním správného modelu topidla vám rádi pomohou odborníci na přímotopy a odvlhčovače Master z eprofi.cz

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Alena Švandová