Jaké základní produkty najdete téměř u každé pojišťovny?

S pojištěním se během života setkáme všichni. Nezáleží na tom, jestli se jedná o povinné zdravotní pojištění, které vám zajišťuje dobrou zdravotní péči, anebo nadstandardní varianty. Právě těch je na trhu nevíce. Dnes si můžete pojistit prakticky cokoli a kohokoli. Jaké jsou základní druhy pojištění, které najdete prakticky téměř u každé společnosti?

Životní pojištění

Chraňte svou rodinu tím, že se necháte pojistit. V případě úmrtí dostanou peníze, které jim pomohou překlenout náročné období. Proto byste na to neměli zapomínat. Uzavřete tento typ pojištění a vaše rodina bude moci žít v klidu.

Úrazové pojištění

Stát se může cokoli. Důležité je, abyste měli záložní plán. Jakmile přijde do vašeho života úraz nebo vážná nemoc, toto pojištění vám hodně pomůže. Pojistit se můžete na všechny možné úrazy a vždy obdržíte částku, na které jste se domluvili se společností.

Pojištění při cestování

Při každé dovolené musíte být opatrní. Velkou výhodou této varianty je fakt, že ji můžete uzavřít pouze na dobu dovolené. Bude vás to stát jen pár set korun a při dovolené budete v naprostém klidu. Nic vás nezaskočí a budete vědět, že se o vás vždy někdo postará v případě problémů.

Pojistěte si majetek a odpovědnost

Toto pojištění je klíčové pro všechny, kdo mají nemovitost nebo jakýkoli majetek. Můžete si pojistit nemovitost, movité předměty nebo vlastní jednání. Jakmile omylem vytopíte sousedy, budete potřebovat pojištění odpovědnosti.


Cizinci také potřebují pojistit

Nezáleží na tom, z jaké jste země. Základní zdravotní pojištění cizinců musí mít každý. Bez toho nemůžete získat zdravotní péči v případě potřeby. U mnoha společností si ho sjednáte také online, ale jistotou je navštívit pobočku společnosti, kterou si zvolíte, např. SV pojišťovnu.

Publikováno: 25. 08. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Petr Havelka