Česká spořitelna - tradiční banka

Bankovní trh je v České republice poměrně velký. Pokud jde o banku, která na něm jasně dominuje, je to Česká spořitelna. S ohledem na počet klientů jde o největší tuzemskou banku. Celkem je u ní zhruba 4,7 milionu klientů, a to jak ze segmentu osobního, tak i ze segmentu firemního.

Česká spořitelna byla založena v roce 1825

Jde o banku, která se pyšní také velmi dlouhou historií. Rozhodně tedy nepatří mezi menší a nové banky. Konkrétní rok, od kterého se začala firma rozvíjet, je 1825. Od té doby se postupně přeměnila na giganta na poli tuzemských bankovních služeb. V průběhu času došlo však mimo jiné také k tomu, že se Česká spořitelna stala součástí vídeňské skupiny Erste goup, v jejímž portfoliu je i řada jiných bank, hlavně v oblasti středí a také východní Evropy.

Česká spořitelna nabídne širokou škálu produktů

Když se podíváme na produktovou nabídku, kterou má Česká spořitelna ve svém portfoliu, dá se říci, že nabídne vše, co si může firemní, ale i soukromý klient přát. Jasně dominují běžné bankovní účty, které patří k tomu nejpoptávanějšímu, co banka nabídne. Zapomínat však nelze třeba ani na produkty ze segmentu spoření nebo investování, stejně jako úvěrové produkty. A to jak ve formě spotřebitelských nebo podnikatelských půjček, tak ve formě klasických, nebo i neúčelových amerických hypoték. D popředí se dostávají i produkty, jako je refinancování, ale i konsolidace.

Největší banka i pro své zázemí

I díky svému zázemí je možné Českou spořitelnu zařadit na první místo bankovních institucí v naší zemi. Celkem má v zemi 561 poboček, které jsou mnohdy umístěny i v menších, třeba méně než pětitisícových městech. Také nelze zapomínat počet bankomatů, nebo modernějších platbomatů, které umožní i příjem peněz. Jejich celkový počet dosahuje čísla 1650. Nadneseně řečeno je lze najít v podstatě na každém rohu.

Publikováno: 15. 04. 2017

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová