4 praktické tipy, jak ušetřit nejen v začátcích podnikání

Vyhazovat peníze oknem je cesta do podnikatelského pekla. Rozumně smýšlející byznysman naopak moc dobře ví, že úsporami na správném místě lze urychlit rozjezd nového projektu a celkově zlepšit cash flow. Ale na kterých místech je to v pořádku? Vybrali jsme pro vás několik inspirativních tipů.

1. Podnikejte z domova

S důležitými klienty a obchodními partnery se můžete setkávat ve vybraných podnicích. Kancelář si můžete udělat i u sebe doma – u šetříte tím desítky tisíc korun za rok i čas, který by vám sežralo vybavování a stěhování.

2. Používejte levný spotřební materiál

Tisknete spoustu dokumentů a měníte náplň v tiskárně častěji než ponožky? Začněte používat levné tonery. Ze ztráty kvality nemějte strach – poohlédněte se po nich u dobrého prodejce, který má skladem zboží od prověřených výrobců. Kvalitní kompatibilní tonery a cartridge nabízí například Tonerdepot.cz, který při nákupu automaticky vrací část peněz (tzv. cashback), a to až do výše 1500 Kč.

Nemalou částku ušetříte i při nákupu spotřebního materiálu. Levné tonery jsou k mání třeba za pětinu ceny originálních náplní... | Foto: tonerdepot.cz

3. Nakupujte jen to, co potřebujete

Oblek za desítky tisíc vaše podnikání nenastartuje. Raději peníze investujte do kvalifikované pracovní síly, která vám s projektem opravdu pomůže. A samozřejmě nejde jen o oblek – ke zbytečným položkám patří také drahé auto. Jakmile přestanete utrácet za nepotřebné věci, zbudou vám finanční prostředky na rozvoj vlastního businessu.

4. Porovnávejte finanční produkty

Dojdete-li k závěru, že si musíte vzít provozní úvěr, kreditní kartu nebo jiný finanční produkt, rozhodně nekývejte na první nabídku. Naopak si dejte na čas (alespoň v rámci možností) a snažte se najít nejvýhodnější nabídku. Využívejte nezávislé porovnávače a ušetříte nemalou částku. Možností, jak ušetřit v začátcích i pozdější fázi podnikání, je samozřejmě mnohem více. Na mnohé přijdete sami, když se budete řídit jednoduchým pravidlem: investujte pouze do položek, které vaší firmě přinesou užitek a vyplatí se i z dlouhodobého hlediska.

Publikováno: 12. 08. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Alena Švandová